A Mitsubishi Electric levegő-víz hőszivattyú előnyei

A legtöbb embernek a hőszivattyú szó hallatán még mindig a geotermikus hőszivattyú ugrik be. Azonban a technika folyamatos fejlődésének köszönhetően a Mitsubishi Electric hőszivattyú ma már gazdaságosabb megoldást jelent beüzemeléséből adódóan. Hatásfokában felveszi a versenyt a geotermikus hőszivattyús rendszerekkel, azaz a geotermikus fűtéssel. A levegő-víz hőszivattyú telepítése, kivitelezése sokkal egyszerűbb és olcsóbb.

Mitsubishi Electric levegő-víz hőszivattyú

Levegő-víz hőszivattyú

A levegő-víz hőszivattyú a levegőből nyert energiát használja az épület fűtésére, hűtésére, melegvíz előállítására. A hőszivattyú készüléket bárhová helyezhetjük: akár az épület mellé, a földre vagy állványra, magasba, de akár a tetőre is, mert kis helyet igényel és egyszerűen telepíthető. Egyszerű “csövezéssel”, könnyen összeköthető az épület belsejében található beltéri elemekkel.

  • – nem kell hozzá a talajt megbontani

    – egyszerűen, gyorsan telepíthető

    – így időt és pénzt takarít meg

    – állandó, kiegyensúlyozott teljesítmény -15 C˚-ig, a legnagyobb hidegben is garantált, megbízható teljesítmény -28 C˚-ig

    – a zajhatás megszüntethető a kis helyigényű kültéri egység ésszerű elhelyezésével

    – HMV készítés nyáron: +30 C˚-ból gyárt meleg vizet

    – Könnyen karbantartható

    – COP értéke: 4,1-5

Geotermikus hőszivattyú

Geotermikus hőszivattyú

A geotermikus hőszivattyúk a föld geotermikus energiáját használják fel az épület fűtésére és hűtésére. E rendszerek a szükséges hőt talajkollektor, vagy kútszondák segítségével képesek kinyerni a földből, amihez komoly talajmunkálatok szükségesek. A geotermikus fűtés közismertsége visszavezethető a piacon betöltött úttörő szerepére, azonban manapság a költséghatékonyabb víz-levegős fűtés térhódítása jellemző.

  • – komoly földmunkálatokat igényel

    – a beruházás, kivitelezés időigényes

    – költsége igen magas

    – a talajtól elvont hőt vissza is kell táplálni a földbe

    – nincs kültéri egység, de a beltéri egység zajos

    – HMV-készítés nyáron: +10-14 C˚-os talajból “nyer” ki hőt

    – a rendszer karbantartása drága a glikolozás miatt

    – COP értéke: 4,5-5

Összességében megállapíthatjuk, hogy bár a geotermikus hőszivattyú COP értéke átlagban kicsivel felette van a levegő-víz hőszivattyúénak, a beruházási költségei jóval jelentősebbek, olyannyira, hogy hosszútávon – e különbségekből adódó költségelemzéseket tekintve is – a levegő-víz hőszivattyú beruházása kedvezőbb. A Mitsubishi Electric levegő-víz hőszivattyú még COP értékében is felveszi a versenyt a geotermikus hőszivattyúval, mivel éves szinten magasabb hatékonysággal bír, garantáltan fűt/hűt, ezért e beruházás nemcsak költséghatékonyság szempontjából kedvezőbb, de a hőszivattyú teljesítményét tekintve sincs lemaradása.

Ha többet szeretne tudni az ECODAN hőszivattyúról…

Tudásbázis